Jaką kserokopiarkę wybrać do biura?

Jeśli prowadzisz firmę dobrze wiesz jak ważnym urządzeniem jest dzisiaj kserokopiarka. Przypominamy sobie o tym najczęściej kiedy nasze urządzenie odmawia posłuszeństwa. Jest to urządzenie, które musi musi się znaleźć w każdym biurze. Warto zadać sobie tylko pytanie jak często z niej korzystamy i jakie formaty drukujemy.

Już dawno odeszły czasy kiedy to aby coś skserować lub wydrukować większą ilość należało udać się do drukarni, ze względu na bardzo drogi sprzęt oraz wysokie koszta jego użytkowania. Dzisiaj technologia poszła do przodu i co za tym idzie popularyzacja urządzeń wpłynęła na spadek ich ceny.

Co wiedzieć przed kupnem kserokopiarki?

Decydując się na drukarkę warto najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jest to ważne, ponieważ w ofercie możemy znaleźć zarówno małe, zajmujące miejsce na biurku lub ogromne wielkości szafki i mogące wydrukować w chwili całą książkę kserokopiarki.

  • W jakim formacie chcemy drukować. Czy wystarczy nam A4, a może lepiej mieć możliwość wydrukowania również A3 lub czegoś większego?
  • Czy chcemy jedynie czarno białe dokumenty, czy kolorowe?
  • Ile miesięcznie planujemy używać kserokopiarki? Ile wydruków, skanów, kopii?
  • Czy potrzebujemy dodatkowych opcji technologicznych jak druk dwustronny lub zszywanie dokumentów

Kupno czy najem kserokopiarki?

Po odpowiedzeniu sobie na najważniejsze pytania powinniśmy już mniej więcej wiedzieć jak bardzo efektywnej kserokopiarki potrzebujemy. Pomoże nam to w zdecydowaniu czy lepiej kupić drukarkę lub skorzystać z usług dzierżawy(najmu), który oferuje dzisiaj wiele firm i staje się coraz powszechniejszy na rynku. Obie opcje mają swoje mocne i słabe strony. Kupując mamy do wyboru nowe i używane urządzenia jednak koszt zainwestowania w nie może być bardzo wysoki. Do tego należy doliczyć koszt tuszu i serwisu, które jest niezbędne do prawidłowego działania. Oferty najmu są bardzo korzystne ze względu na popyt i konkurencję wśród firm. Najlepsze firmy pomagają wybrać najlepszy sprzęt, który będzie najefektywniej się sprawdzał oraz często dostarczają urządzenia do klienta. Firmy zapewniają także przeglądy techniczne oraz coraz częściej możemy się także spotkać, że jeśli podczas najmu dojdzie do zepsucia się urządzenia, to na czas naprawy otrzymuje urządzenie zastępcze.

Gdzie kupić lub wynająć kserokopiarkę do biura?

Gdy już zdecydowaliśmy jaka forma nas najbardziej interesuje pora wybrać firmę, która da nam najlepszą ofertę. Nasze oferty są układane i dopasowywane do klienta, przez co każdy z nich jest traktowany indywidualnie. Jeśli wahasz się ciągle, która forma płatności jest dla ciebie lepsza pomogą ci zdecydować przedstawiając odpowiednie argumenty. W naszej ofercie znajdziesz sprzedaż oraz najem zarówno nowych jak i używanych kserokopiarek znanych producentów. Jeśli jakieś urządzenie ulegnie awarii dysponują oni fachowym serwisem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.